Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
Друзья

ПоискПопулярные Новости
· 1: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 893613 раз)
· 2: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 507628 раз)
· 3: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 314301 раз)
· 4: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 180281 раз)
· 5: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 172355 раз)
· 6: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 100966 раз)
· 7: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 79933 раз)
· 8: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 78165 раз)
· 9: Поисковые магниты (Прочтено: 64890 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 60213 раз)
Фортуна
Археологи відрили величезну старовинну криницю часів Київської Русі
Археологи відрили величезну старовинну криницю часів Київської Русі


Містечко Олевськ - одне з найдавніших в Україні. Згадка про нього зустрічається ще в перших давньоруських літописах. Ім’я ж своє веде від літописного князя Олега, який був вбитий тут ворогами в Х столітті. Кожен городянин знає цю історію. І кожен покаже Бабину гору, з якої починалося місто. "Городище тут з’явилося ще у VIII столітті, - пояснює місцевий краєзнавець Юрій Халімончук.

Бабина гора - це своєрідне серце Олевська, його пуповина. Щороку там працюють археологи й натрапляють на чимало цікавих знахідок.” Цього року роботи в археологів не бракувало: вони розкопали старовинний колодязь, який у часи Русі напував цю частину міста. Виявили його в западині ще чотири роки тому, але відтоді вчені лише трохи розкопали криницю. Тепер вирішили відкрити її повністю. До праці взялися столичні та житомирські науковці, а також місцеві краєзнавці. Відро за відром, шар за шаром – і земля поволі відкривала свої таємниці. На поверхні сторони криниці мали майже по три метри, а вглиб шахта поволі звужувалася. “Під час розкопок ми натрапили на дуже цікаві знахідки, - розповідає Андрій Петраускас, керівник Житомирської археологічної експедиції. - Знайшли фрагменти кераміки. Зокрема – фрагмент глека з вушком для витягування води. А найцікавішою знахідкою стала бронзова рукоятка меча. Якого вона віку? Приблизно ХІІІ століття.” Вгризаючись в шари піску та суглинку, археологи занурювалися все глибше й глибше - на чотири, п'ять, шість метрів... Ось уже з'явилися зотлілі дерев'яні фрагменти зрубу. А ще нижче - просто-таки унікальна конструкція! Зруб на глибині 6 - 7 метрів був з кількох шарів колодок і брусків. Вміли ж наші предки будувати! Професійний інтерес археологів доповнювала цікавість місцевих жителів, які щодня юрмилися біля розкопу. Дехто не стримувався від жартів. “Схоже на піраміду – тільки вглиб!” - вигукував хтось із зівак. “Так глибоко викопали – а бурштину нема!” - гострословив інший. Проте археологам було не до жартів - вони прагнули завершити роботу до кінця сезону. “Розкопуючи колодязь, ми поволі відкривали його історію, - розповідає Юрій Халімончук. - Виявилося, його тричі намагалися знищити. Перший раз - у Х столітті. Саме тоді княгиня Ольга завоювала наші краї. Як згадку про той час, ми знайшли в криниці обпалене каміння. Вочевидь, коли місто палили - ним закидали криницю. Вдруге колодязь прагнули знищити монголи у ХІІІ столітті. Саме тоді хтось з воїнів і впустив у колодязь меча. А опісля криницю вже поволі засипали та занедбували в пізніші епохи. І ось тепер ми повертаємо їй друге життя. Загалом ми розкопали її до глибини понад 9 метрів. І це ще не кінець! Мацали щупами вглиб - там ще є запас приблизно три метри. Тож наступного року сподіваємося завершити роботу”. Нині унікальну знахідку законсервовано до весни. Коли ж наступного року роботу науковців буде завершено, влада міста планує відкрити криницю для огляду. Для цього її обкладуть дошками з мореного дуба - дотримуючись старовинних технологій. Тоді криниця постане в своєму первісному вигляді - як тисячу літ тому.
Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

Мы в Facebook
 
Кладоискательство в Украине
Нас уже 999999 участников!!!
Присоединиться к группе
 
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.