Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
Друзья

ПоискПопулярные Новости
· 1: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 893726 раз)
· 2: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 507870 раз)
· 3: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 314899 раз)
· 4: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 180355 раз)
· 5: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 172537 раз)
· 6: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 101030 раз)
· 7: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 80023 раз)
· 8: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 78323 раз)
· 9: Поисковые магниты (Прочтено: 65018 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 60295 раз)
Фортуна
10 моторошних археологічних знахідок, що свідчать про людські жертви
10 моторошних археологічних знахідок, що свідчать про людські жертви


Людські жертвоприношення – один з страхітливих, але невід’ємних аспектів людської історії.

І хоча більшість археологів згодні, що жертовні практики в історії були, ймовірно, не так широко поширені, як прийнято вважати, вони збереглися і до сьогоднішніх днів.

1. Масові жертвопринесення дівчат у КитаїЕпоха неоліту в Китаї тривала 8000 років, починаючи приблизно з 10 000 року до нашої ери. Ця доісторична епоха відома розквітом сільського господарства і тим, що люди почали одомашнювати тварин. Спільноти, які колись були кочовими мисливцями-збирачами, оселилися в одному місці і стали фермерами. Чудова розписна кераміка цього періоду, яка була знайдена вздовж русла Хуанхе, є важливою віхою в культурному та художньому розвитку Китаю. В кінці епохи неоліту почали розвиватися великі міста, побудовані з каменю, а також почало бурхливо розвиватися одомашнення тварин. Найбільшим таким містом був Сімао, який був заснований близько 4300 років тому. У руїнах цього древнього кам’яного міста археологи зробили страхітливе відкриття – більше 80 людських черепів без інших частин тіла в одній могилі. Всі черепи належали молодим жінкам, які померли близько 4000 років тому. Подальше вивчення черепів виявило докази насильницької смерті – жінки померли від ран, нанесених тупими предметами, і від вогню. Вважається, що дівчата належали народності чи племені, яке ворогувало з засновниками міста, і були принесені в жертву на урочистому заході, присвяченому заснуванню міста.

2. Раби вікінгівВікінги, можливо, не були неосвіченими насильниками-дикунами, як їх найчастіше описують сьогодні. Але в деяких відносинах вікінги були надзвичайно жорстокими – коли вони здійснювали набіги на Європу, то викрадали людей з розграбованих сіл і привозили їх додому до Скандинавії як рабів. Захоплені жінки ставали справжніми секс-рабинями. Також вікінги приносили рабів в жертву у разі смерті їх господарів, після чого їх ховали разом. У Норвегії були розкопані кілька могил, в яких знайшли близько 10 обезголовлених тіл. Після подальшого вивчення, археологи виявили, що люди, поховані в ними, були рабами.

3. Жертвопринесення в СуданіЕпоха неоліту була переломною в історії людства, а однією з колисок цієї революції у розвитку людства стала область Шенді в Судані. Багато громад в даній області розробили свої звичаї для поховання померлих, при яких з людьми хоронились кам’яні сокири, а також іноді відбувалися людські жертвоприношення. У селі Ель Кадада в долині Нілу були знайдені найбільш ранні свідоцтва людських жертвоприношень в Африці. У похованні, датованому 3700 – 3400 роками до н.е., яке було розкопано командою французьких дослідників, були знайдені останки двох осіб, двох кіз і собаки. Чоловік і жінка були поховані лицями один до одного.

4. Храм Моче в ПеруЩе за сотні років до інків в Перу жили багато інших цивілізацій, в тому числі Моче, культура яких процвітала між 100 і 800 роками нашої ери. На вершині соціальної ієрархії Моче знаходилися священики і воїни, які мали набагато більше повноважень, в порівнянні з більш низькими класами. У войовничому співтоваристві Моче релігія і війна були тісно взаємопов’язані. Воїни приводили полонених у храми, де їх приносили в жертву місцеві жерці. Подібні жертовні практики були дуже широко поширені, і багато фресок зображують сцени з оголеними пов’язаними чоловіками, яких вбивають жерці. Одні з найбільших руїн, знайдених на сьогоднішній день, називаються Хуакас дель Моче – це великий цегляний комплекс, який складається з декількох платформ і храмів. У ньому вже виявили останки близько 70 осіб, які були принесені в жертву. Археологи вважають, що жертви були родом з далеких земель, оскільки на їх трупах не виявляли ні найменшої частки поваги. Їх черепи перетворювали на чаші, а тіла виставляли на загальний огляд, після чого їх скидали в кювет, де вони ставали поживою для стерв’ятників.

5. Діти інків, яким давали наркотикиУ величезній імперії інків, яка простягалася від центрального Чилі до південної Колумбії, часто приносили в жертву дітей. Хоча інки правили менше, ніж їх попередники сечі, їх фольклор зберігався протягом віків. Але чому ж інки вбивали своїх дітей, щоб заспокоїти богів? Ця практика, ймовірно, утворилася з цілого ряду причин. Імперія інків простягалася на величезній території, а жило в ній безліч різних народностей (самих же інків було не більше 100 000 чоловік). Оскільки в гірській місцевості нерідкими були стихійні лиха, інки проводили складні церемонії під назвою капакоча, під час яких практикувалися ритуальні жертвопринесення з метою того, щоб боги не знищили всю їхню цивілізацію. На вулкані Льюльяйльяко в Аргентині були виявлені муміфіковані тіла трьох дітей інків (найстаршій дівчинці було всього 13 років), при дослідженні яких розкрилися жахливі подробиці: дітей в останній рік їхнього життя перед прийдешньою церемонією спеціально відгодовували великою кількістю коки і споювали їх великою кількістю алкоголю.

6. Немовлята, поховані в посудіПохоронні посудини, в яких містилися залишки немовлят, знаходять по всьому світу, причому датуються вони абсолютно різним часом. Цей похоронний обряд виник ще під час епохи неоліту і практикується досі в деяких областях Африки. У разі деяких неолітичних культур, археологи вважають, що подібний тип поховань був пов’язаний з жертвоприношенням. Існували строгі правила, що охороняють ритуальні поховання з немовлятами, а їх метою було запобігання та контроль стихійних лих і засух в Африці.

7. МінойціМінойці були цивілізацією на Криті – отрів, що знаходиться недалеко від берегів Греції. Розквіт критської культури припав на бронзовий вік (приблизно з 3000 до 1100 р.р. до н.е.). Часто ця культура вважається найдавнішою розвиненою культурою в Європі, хоча писемність мінойців досі не розшифрована вченими. Хоча їх культура занепала після того, як цивілізацію фактично знищило нищівне виверження на Криті, археологи вважають, що мінойці були розумними і сильними людьми з передовими технологіями і високим рівнем гендерної рівності. Але навіть у найбільш мирній культурі тих часів зустрічалися дуже жорстокі практики. При розкопках мінойських поселень в Кноссі були знайдені свідчення жертвоприношення дітей і канібалізму. Релігійні картини (незважаючи на те, що написи на них так і не були розшифровані), зображують релігійні обряди, у тому числі людські жертвоприношення богам на вівтарях. Також археологи знайшли масове поховання жертовних дітей.

8. Британські жертвоприношенняКоли кельти прийшли до Британії приблизно в 700 р до н.е., вони принесли з собою власні незвичайні релігійні переконання. Британські кельти були єдиною культурою, а цим словом в 18 столітті називали всі ранні британські культури. Як стверджують сучасні вчені, кельти практикували людські жертвоприношення. І донині в болотах Великобританії знаходять останки жертв вбивств.

9. ПірамідиКоли мова заходить про Давній Єгипет, всі згадують муміфіковані останки, ретельно продумані піраміди-гробниці і Великого Сфінкса в Гізі. Насправді в Єгипті були дуже популярними людські жертвоприношення. Після смерті правителя його слуг вбивали, щоб ті супроводжували його і в загробному житті. Найперше свідоцтво цієї практики в Єгипті датується 3500 – 3200 роками до нашої ери.

10. Сучасні жертвопринесення в УгандіЗазвичай вважається, що людські жертвоприношення практикувалися тільки в давніх культурах. Тим не менш, буквально 5 років тому весь світ здригнувся від новини про ритуальні вбивства і жертвоприношення дітей, що проводяться в Уганді. Цілителі-шамани цієї африканської країни називали цю практику кривавою розплатою за зцілення. Більшість дітей, принесених в жертву, викрадали, а один колишній чаклун, який брав участь у багатьох жертовних ритуалах, зізнався в тому, що особисто приніс в жертву принаймні 70 осіб, у тому числі свого власного 10-річного сина.
Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

Мы в Facebook
 
Кладоискательство в Украине
Нас уже 999999 участников!!!
Присоединиться к группе
 
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.