Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
Друзья

ПоискПопулярные Новости
· 1: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 893712 раз)
· 2: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 507857 раз)
· 3: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 314850 раз)
· 4: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 180344 раз)
· 5: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 172512 раз)
· 6: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 101024 раз)
· 7: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 80011 раз)
· 8: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 78303 раз)
· 9: Поисковые магниты (Прочтено: 65000 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 60285 раз)
Фортуна
Курйози зі скарбами. Курьезы с сокровищами


Ціна незнання

Наткнувшись на скарб, людина повинна знати якомога точніше - що ж саме він знайшов. Афоризм «Знання - сила» набуває в даній ситуації особливе значення. І ось - підтвердження сказаного. Жарким липневим днем 1900 юний пастушок Сергій Фідельський пас овець поблизу села Білки Херсонській губернії.

Опівдні, всівшись в тіні великого дерева, що росло на схилі гори, він розв'язав свій пастуший вузлик і взявся за їжу. У якийсь момент увагу хлопчини привернув дивний блиск поруч, у вимоїні. Це виявилася невелика срібна монетка.

Порившись в землі, Сергійко знайшов безліч інших подібних кругляшок. Від хвилювання він забув і про овець, і про обід, взявшись наповнювати шапку знайденими скарбами. Залишені без нагляду вівці тим часом забрели на поміщицькі поля, і пастушку незабаром довелося відсипати чотири пригорщі монеток сторожам, щоб визволити стадо.

По дорозі додому хлопчина показував свої знахідки кожному зустрічному, але ніхто з односельців не поділяв захоплень Сергія, не повіривши, що це гроші. Надто вже маленькими були монетки, немов риб'яча луска. Вирішивши, що дійсно нічого цінного він не виявив, пастушок поступово роздав скарб - в основному своїм одноліткам, для гри.

Так і розійшлися сотні монет по руках. Лише через три місяці з'ясувалося, що знайдені «лусочки» - це старовинні турецькі монети XV-XVI століть, викарбувані при султанах Баязиді II, Селіме I і Сулеймані I. Якби скарб вдалося зберегти цілком, то за нього могли б дати чималу суму. Але у Сергія на той час залишилося всього кілька монеток.

За ним херсонські нумізмати і визначили, що це були за гроші.

Настільки ж необдумано щедрим виявився і житель сучасної Карачаєво-Черкесії, який знайшов великий, з чоловічу долоню, важкий пелюсток з жовтого металу. Хлопець не придумав нічого кращого, як розрубати його на шматочки і зі сміхом роздавати знайомим: мовляв, дивіться, яке «золото» я знайшов. Місцевий хімік теж отримав такий подарунок, але поставився до нього з усією науковою скрупульозністю.

Аналіз показав, що це і є справжнісіньке золото. Збентежений володар знахідки спробував було повернути свої подарунки, але не тут-то було.

Плоди «консультації»

Ну добре, якби в подібні історії потрапляли тільки дилетанти. Аж ніяк!

Археолог Євген Васильович Яровий в своїй книзі про скарби розповідає, як одна з експедицій розчищала в Молдавії древнє поховання, і школяр виявив там незрозумілу металеву «спіраль». Він відразу показав її молодому начальнику загону. Той, оглянувши дивну знахідку, вирішив чомусь проконсультуватися з бульдозеристом-молдаванином. Механізатор зі стажем відразу зробив чіткий умовивід: «Фігня! - І, недовго думаючи, закинув її за відвал. - У мене таких штук з латуні - повний ящик в бульдозері ».

Настільки переконлива народна експертиза справила на всіх свідків глибоке враження і спочатку не викликала ніяких протестів. Однак через кілька хвилин друга «фігня» була знайдена у черепа похованою жінки. Коли знахідку очистили і оглянули більш уважно, то зрозуміли, що це золота прикрасу у вигляді складного кільця.

Природно, перший примірник знайти так і не вдалося, хоча археологи разом зі школярами облазили всі підвали, поминаючи колгоспного бульдозериста далеко не самими втішними словами. Але лаялися горе-дослідники дарма, адже, за повір'ям, скарби лайливих слів не люблять і лише глибше йдуть при цьому в землю.

Розп'яття зі сміттєвого бакаПозолочене розп'яття XIII століття, виготовлене лимозькими майстрами


Іноді скарби виявляються в найнесподіваніших місцях. Прийнято вважати, що перевіряти сміттєві контейнери - це прерогатива бомжів і п'яниць. Але в смітниках іноді копаються з цікавості і цілком благополучні громадяни, причому не тільки у нас, а й за кордоном.

У 2004 році зовсім не бідуюча жителька невеликого австрійського містечка Цель-ам-Зеє вирішила проінспектувати контейнер з речами померлого сусіда, які поспішили викинути родичі покійного. Серед різного мотлоху вона знайшла старовинне розп'яття. Три роки жінка мовчала про знахідку, але в 2007 році визнала можливим повідати про неї своєму знайомому. Той запропонував показати хрест фахівцям з музею.

Яке ж було здивування власниці «сміттєвої» штучки, коли з'ясувалося, що це - позолочене розп'яття XIII століття, виготовлене прославленими на всю середньовічну Європу лимозькими майстрами, і його аукціонна ціна становить 400 тисяч євро. В ході проведеного працівниками музею наукового дослідження було встановлено, що спочатку розп'яття зберігалося у приватній колекції в Польщі.

Напередодні Другої світової війни власники замурували його разом з іншими коштовностями в підвалі будинку у Варшаві. Але в 1941 році окупанти виявили скарб і передали його спочатку в Національний музей Польщі, а пізніше відвезли до Австрії.

Як саме розп'яття виявилося у старого з Цель-ам-Зеє, поки невідомо.

Зв'язка ланцюжків і тросик для санок

У 1958 році в Чернігові робочий копав траншею для прокладки кабелів зв'язку. Підчищаючи дно, землекоп наткнувся на дивний двометровий тросик і в'язку якихось ланцюжків. Робітник приніс знахідки додому і поклав в сарай - раптом коли-небудь стануть в нагоді.

І дійсно, взимку його дочка, катаючись з гірки, обірвала на санках мотузку. І батько пристосував замість мотузки металевий тросик з траншеї. Снігу в той рік випало багато, і жвава донька каталася на санчатах щодня з ранку до вечора.

Чернігівський золотий ланцюг XIII століття.Незабаром сусід, відставний офіцер, зауважив, що «мотузочка», за яку дівчинка тягне санки, якось дивно блищить.

Зрозумівши, що ланцюжок зроблений з чистого золота, він запропонував матері дівчинки 100 рублів. Тямуща сусідка на всякий випадок відповіла відмовою, а ввечері розповіла про дивну річ подругам. Ті, оглянувши тросик, виявили дивні потовщення на його кінцях. Хоча жінки і вирішили, що ланцюжок зроблено чи то з мідного, чи то з бронзового дроту, але порадили показати знахідку співробітникам історичного музею. Раптом там запропонують не 100 рублів, а більше.

Наступного дня жінка так і вчинила. У музеї після невеликої чистки «мотузочка» засяяла у всій своїй пишності. При довжині 173 сантиметри і вазі 277 грамів, вона, як з'ясувалося, дійсно була зроблена з золота. На кінцях троса стали видні прикраси у вигляді зміїних голів. А зв'язка дрібних ланцюжків, що залишалася в сараї була звідти вилучената при найближчому розгляді виявилося витонченою золотою підвіскою вагою 42 грами, зробленою з п'яти складових частин довжиною по 23 сантиметра, кожна з яких закінчувалася камінчиком яшми.

Дружина робочого отримала в музеї премію, яка в чотири рази перевищувала суму, запропоновану сусідом.

Однак вдома чоловік влаштував скандал, мовляв, віднесла золото в музей задаром. Подружжя кинулися до юриста, де і дізналися, що їм належить 25% від вартості скарбу. Озброєна новою інформацією та розсердженим чоловіком, жінка знову вирушила в музей, де їй без довгих зволікань видали ще 600 рублів.

Коли ж була проведена експертна оцінка історичної і матеріальної цінності знахідки, подружжя абсолютно несподівано для себе отримали ще шість тисяч рублів! Ймовірно, сімейство залишилося вельми довольне. Ось тільки даремно чоловік звинувачував свою дружину в недалекоглядності. Адже якби не вона і не сусід, то дочка-непосида рано чи пізно втратила б «тросик», а підвіска досі валялася б серед барахла в сараї.

Источник: pinu.com.ua
Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

Мы в Facebook
 
Кладоискательство в Украине
Нас уже 999999 участников!!!
Присоединиться к группе
 
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.