Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
Друзья

ПоискПопулярные Новости
· 1: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 893712 раз)
· 2: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 507857 раз)
· 3: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 314850 раз)
· 4: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 180344 раз)
· 5: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 172512 раз)
· 6: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 101024 раз)
· 7: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 80011 раз)
· 8: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 78303 раз)
· 9: Поисковые магниты (Прочтено: 65000 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 60285 раз)
Фортуна
Під Житомиром чиновники продали ділянку землі з древніми памятками археології
Під Житомиром чиновники продали ділянку землі з древніми памятками археології


На початку раннього середньовіччя на території України вирізнялися три великі слов’янські культури: празько-корчацька, пеньківська і колочицька. Корчацька або празько-корчацька побутувала упродовж V—VII ст. н.е. Її пам'ятки були відкриті наприкінці XIX — на початку XX століття біля села Корчак Житомирської області. Саме за цим пунктом вся група аналогічних та синхронних пам'яток отримала в археологічній науці назву корчацької. Аналогічні корчацьким пам'ятки були виявлені на території Праги, тому ці слов'янські старожитності називають корчацько-празькими. Вони були поширені на широкій території від Правобережжя Верхнього Дніпра і Прип'яті до Ельби і Дунаю.

Пам’ятка історії та культури, що датується ІІ половиною 1-го тис.н.е., розташована неподалік с.Корчака Житомирського району, можливо, й невідома його нинішнім жителям. Однак, не знати про археологічні дослідження, що тривали постійно на цих землях упродовж хоч минулого, але не такого вже й далекого, століття , нереально. У селі завжди знають, що в сусіда на обід, а вже хто і чого риє поблизу річки, сам Бог велів. Втім останні дослідження там були проведені наприкінці епохи Радянського Союзу – упродовж 80-тих-початку 90-тих років. Історик Антон Томашевський виявив ряд пам’яток доби бронзового раннього залізного віку, а також раннього середньовіччя. Ще до цього, у 1959-1960 роках інша дослідниця Ірина Русанова відкрила тут слов’янське поселення пражсько-корчацької культури назване Корчак І.

Про це повідомляє Алла Ващенко, ВЗГ УМВС України в Житомирській області.

Звучить гарно, але на вигляд сьогодні - це вимиті дощем ділянки грунту, глибокі борозни, чисельні фрагменти ліпного посуду, стінок гончарних посудин у дуже мальовничому місці на березі річки Тетерів. Певно, саме тому ті, хто законом визначений відповідальним за охорону пам’яток історії та культури, раптово про це забули. Як і про те, що назване нами поселення ще у 1969 році взяте під державну охорону як пам’ятка археології місцевого значення (охоронний № 367) та включене до Державного реєстру пам’яток археології Житомирської області.

А відповідно до прийнятого у червні 2000 року Закону України «Про охорону культурної спадщини» усі пам’ятки археології є державною власністю та землі, на яких вони розташовані, перебувають у державній власності і належать до земель історико-культурного призначення. Здійснення контролю за охороною пам’яток історії та культури в межах відповідної адміністративно-культурної одиниці покладено на місцеві державні адміністрації. Окрім того, проекти відведення земельних ділянок під містобудівні, шляхові, меліоративні та землевпорядні роботи погоджуються з відповідними органами охорони культурної спадщини лише після їх повного археологічного дослідження(!).

Але повернімося до Корчака. У даному випадку ціннісна пам’ятка розташована у межах селах – то ж її охорону забезпечує орган місцевого самоврядування, тобіш сільська рада, яка і відповідний договір з Управлінням культури та туризму Житомирської облдержадмівністрації уклала у 2008 році. Та сільський голова, разом з секретарем, випадково «забули» і про охоронний договір, і про обов’язкове погодження передачі земель історико-культурного призначення та передали ділянку загальною площею 0, 45 га у приватну власність третім особам. Виявляється і так буває.

Як прокоментував ситуацію начальник Управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в Житомирській області Юрій Крошко, на початку вересня за матеріалами спільної перевірки прокуратури та органів внутрішніх справ прокуратурою Житомирського району порушено кримінальну справу за фактом зловживання і службового підроблення службовими особами Корчацької сільської ради Житомирського району, що заподіяло тяжкі наслідки за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст.366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Проведені мистецтвознавчі експертизи засвідчили, що потужність культурного шару слов’янського поселення Корчак І складає близько 0, 25 м. Тобто лише фундамент сучасного котеджу цілком поглине житла прадавніх слов’ян напівземлянкого типу.

Є ще один цікавий момент. На відчужених землях розташоване не лише поселення, але й могильник давніх слов’ян. Для тогочасного поховального обряду у вигляді трупоспалення характерні грунтові та підкурганні поховання. Залишки кремації вміщували у глиняні горщики-урни або просто зсипали в яму. Трупоспалення, як правило, здійснювалось на стороні, а потім залишки кремації зсипались у керамічну урну або в ямку, викопану в материку, як правило, їх насипи були невисокими - до 1 м, діаметром - до 10 м. Чи багато з нас, знаючи, що на цих землях було розташоване, по суті, кладовище, ризикне будувати там оселю й сподіватиметься на щастя в ній?

Наразі розслідування кримінальної справи триває. Вартість завданих державі прямих збитків становить 231 тисячу гривень, однак грошова вартість культурного шару території поселення за підрахунками експертів складає понад 41 мільйона гривень. Питання яким чином історико-культурна спадщина буде врятована залишається на сьогодні відкритим.

Источник: www.zhitomir.info
Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

Мы в Facebook
 
Кладоискательство в Украине
Нас уже 999999 участников!!!
Присоединиться к группе
 
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.