Текущее время: Чт апр 25, 2024 9:36 am


Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 166 ]  На страницу Пред.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Вт мар 29, 2016 9:25 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пн май 13, 2013 9:29 pm
Сообщения: 857
Откуда: UA
МД: Ace 250+Mars Tiger+
Стаж: Нормальный
Вітаю коллєга з гарними покопушками. :good: :good: :good: А двацулік-таке враження що Ви його щойно штампанули. :beer:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Ср мар 30, 2016 7:32 pm 
Не в сети

Зарегистрирован: Сб сен 19, 2015 4:14 pm
Сообщения: 108
МД: Mars Viking
Стаж: 1 год
kos21 писал(а):
Вітаю коллєга з гарними покопушками. :good: :good: :good: А двацулік-таке враження що Ви його щойно штампанули. :beer:

20 копеек как новые , хороших находок


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Пт апр 01, 2016 4:51 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вс авг 30, 2015 9:47 pm
Сообщения: 375
МД: Ace 250 Nel Tornado
Стаж: с июля 2015
kos21, Valeriiy - камради, дякую. Вам також гарних знахідок у цьому сезоні.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Пн апр 25, 2016 9:18 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вс авг 30, 2015 9:47 pm
Сообщения: 375
МД: Ace 250 Nel Tornado
Стаж: с июля 2015
Радість і розчарування.

Якщо стисло, то знайшов купку монет, але всі вони погорілі.

Навколо села не лишилося явних цікавих місць, таких, як наприклад, корчми, де можна покопати, щось знайти і розуміти, що ти перший. Враховуючи те, що з кожним роком копарів стає тільки більше і більше, знайти цікаве незаймане місце - рідкість. Але, якщо не розглядати корчми, старі села, базари, то більш-менш цікавих місць, таких як млини, хутора, костопальні, винокурні та інші заводи - вистачає. От і я, стоячи на роздоріжжі, думав, куди поїхати... На старий хутір, або на винокурню.
Винокурня - примарний трикутник на карті Шуберта, відсутній у більш пізніх версіях. Примарний, тому що розміщений таким чином, що ніяк прив'язатися до винокурні неможливо: до неї не ведуть ніякі дороги, навколо ніяких примітних орієнтирів, рельєф звісно є, але все навкруги так поросло лісом і кущами, що віднайти схожі елементи рельєфу відверто складно. Хутір же - більш-менш територіально прив'язаний до місцевості об'ект, старі дороги до якого лишилися, або проходять поруч. Але в хуторі всього дві хати...

Не знаю чому (хоча, скоріш за все, через те, що боліла голова, і думки плуталися, і я не сподівався на якісь знахідки) вирішли пошукати винокурню. Був майже впевнений, що на ній ще ніхто не був, а ще в тому, що я її не знайду. По перше - знайти це місце не просто, як я вже сказав, по друге я читав в інтернеті непривабливі відгуки щодо провінційних винокуренних заводів - ніби марна трата часу, знахідок нема, лише старе залізяччя, тож місце непривабливе.

Приїхали на місце. Благо, що дорога дозволила під'їхати машиною в самий центр трикутника на карті, яка заздалегідь була підгнана мною та завантажена в Androzic на смартфоні... Я колись читав, що винокурні завжди будували коло води, оскільки вона була одним з складових моментів роботи підприємства. Почали шукати щось схоже на озеро. Сигналів не було, лише коло дороги постійно фонило пачками від цигарок та пробками. Хвилин за двадцять знайшов щось схоже на залишки озера - грязні калюжі в низині повністю розриті кабанами. Навколо калюж кружляли стайки комах дуже схожих на комарів. Але комарі не заважали, тож може це були не вони, або вони ще не зголодніли до крові. Вартих уваги сигналів не було, все сучасне і непотрібне. Обішовши болітце декілька разів, сподіваючись хоч якось прив'язатися до місцевості, навіть захотілося все кинути і піти на пляж поруч, копати загублені копійки і сподіватись на колечко :) Але з Торнадо туди також не хотілося лізти. Для таких місць краще користуватися рідною аськовою котушкою.

Так я і ходив кругами без особливих сподівань розмірковуючи над тим, що фізично трикутник на карті займає декілька сотен метрів в кожний бік, тож так можна ходити декілька днів і все одно пропустити бажане місце, а може винокурня була не тут, а на карті її зазначили приблизно і насправді вона може бути за кілометр звідси... Такі були думки. Всі знайдені сигнали були приповерхневими і з якогось часу я перестав їх копати. Аж раптом якась іржава залізяка показала сентиметрів 15 глибини на дисплеї моєї аськи. Звісно, що прилад не показує точну глибину, але з досвідом починаєш розуміти свій МД. Викопана залізяка виявилася чимось кованим з заклепкою. Ніколи я не радів залізяці так як тоді. Це значило, що винокурня десь поруч. Локалізувавши, хоч плюс-мінус, розташування підприємства, настрій піднявся. Ще хвилин 30 і от і перша монетка: 2 копійки... Потім іще одна і знову і знову. Оскільки поруч Дніпро, то, спочатку бігав з кожною монетою і промивав її, але потім злінився і кидав у карман як є. По ітогу вісім монет з п'ятачка 5 на 5 метрів за якусь годину пошуків. Було дуже приємно, але голова почала боліти сильніше і ми вимушені були поїхати додому.

Ще під час копу звернув увагу, що всі знайдені монети вкриті не звичайною однорідною патиною, а темними плямами, які гарно відслоюються, лишаючи під собою світло-зелені окисли міді. Всі кажуть, що в піску монети мають добре зберігатися, але тоді я не звернув на це уваги. І тільки після того, як вдома спробував їх відчистити, то зрозумів, що мені цей раз попалися монети, які я неодноразово бачив в каналах на ютубі в відомих копачів, але ніколи не копав особисто - монети із погорілого будинку.

Лише одна з монет може бути-більш менш придатна для зберігання, інші - просто мідні кругляші, на яких деінде можна побачити літери і контури орла. Ця єдина майже не ушкоджена монета - монета імперської Росії - 2 копійки 1818 року, що свідчить про те, що винокурня дійсно тут була років з двісті назад. Ще поруч було знайдено 2 австрійських гелери в більш-менш гарному стані, особливо сторона з орлом, але я їх забув в селі, тож покажу іншим разом.
Изображение
Изображение

Зараз дивлячись на фотки думаю: якби не цей ключ, то все було б набагато гірше :)
Изображение
Ключ спробую відновити :)

Місце цікаве і не вибите. Я думаю, що на місці, де були знайдені монети, був будинок де жили працівники. Роки цікаві, тож можна сподіватися, що десь поруч можна знати хоч і менше монет, але не ушкоджених вогнем. Тож лишаю для себе це місце перспективним на ще одну вилазку.

Всім читачам бажаю гарних знахідок!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Вт апр 26, 2016 5:38 am 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт дек 07, 2012 8:27 am
Сообщения: 184
Откуда: Харьковская,южнее центра
МД: Quasar1.4.4
Стаж: прерывистый
Дякую!!!Прочитав,на одному диханні!Копати треба і далі на тому ж місці,головний біль-перший ворог копача,тут причину потрібно знати,а методи боротьби-спектр дуже широкий :D .Монетки знаходив і в набагато гіршому стані-тут дозований електрогідроліз+сірчана мазь і буде Вам щастя..
Не один із "ненаших" спитає:"А скільки ж вона стоє?" :lol: :beer:

_________________
КОП Macht Frei !!!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Вт апр 26, 2016 9:11 am 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вс авг 30, 2015 9:47 pm
Сообщения: 375
МД: Ace 250 Nel Tornado
Стаж: с июля 2015
Borsss, дякую за відгук. Спробую відчистити монети спочатку рідиною під кодовою назвою ТЕХ-45, а потім поекспериментую з електрохімічною чисткою. З головним болем пробую боротися, але, на жаль, не завжди ефективно виходить. Думаю, що так впливає чисте повітря.
А ви особисто користуєтеся електролізом? Монету куди підключати радите, на плюс чи на мінус?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Вт апр 26, 2016 10:27 am 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт дек 07, 2012 8:27 am
Сообщения: 184
Откуда: Харьковская,южнее центра
МД: Quasar1.4.4
Стаж: прерывистый
Як роблю я:бл.250-300 грамм води,1/3 ч.ложки солі,монетку на мінус,на плюс-щось на зразок ложки з нерж. сталі(Прийде з часом в непригодність) ,живлення-припустимо, зарядний пристрій з телефону,чи будь-який подібний..Вмикаємо....10 -15хв-знімаємо монетку,миємо м"якою щіткою...Дивимось...Повторюємо...Коли неясно де плюс,де мінус-занурюємо два проводки в вищеописаний розчин-дивимось...Монетку чіпляємо до того,з якого йдуть бульбашки...Дуже ефективний спосіб,коли монета в смолах,нагарі,чи є раковини з яскравою зеленню...Найбільш ефективний спосіб для міді...(!!!)Не використовуйте для срібла,і,звичайно,для дорогих екземплярів,
при чищенні алюмінієвої бронзи,на місці пошкоджень грунтовими солями з"являються негарні раковинки зі "збоченим якимсь" :D кольором(зі сплаву вимиває один з металів швидше) З повагою..Удачі! :beer:

_________________
КОП Macht Frei !!!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Вт апр 26, 2016 1:00 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пн май 25, 2009 9:50 am
Сообщения: 1041
Откуда: Киев
МД: X-TERRA 70
Стаж: с лета 2008
Rulkiev интересная история, ждем продолжения с того места, наверняка еще что - то осталось. :beer:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Вт апр 26, 2016 2:18 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб ноя 24, 2012 11:54 am
Сообщения: 1142
Откуда: West.
МД: XP G-Maxx II.
Стаж: 1й взрослый.
Такого же мнения: туда нужно вернуться и НЕ раз... А коп получился на Славу. :good: :beer:

_________________
Если вы чувствуете, что вам придется сесть на мель, то постарайтесь, чтобы у неё оказалось золотое дно!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Вт апр 26, 2016 8:55 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пн май 13, 2013 9:29 pm
Сообщения: 857
Откуда: UA
МД: Ace 250+Mars Tiger+
Стаж: Нормальный
Хорошо Вы всё описали,аж перед глазами короткое видео пронеслось :wink: .Продолжайте в том же духе,только вот с головной болью что то надо делать,а коп получился на славу. :beer:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Ср апр 27, 2016 10:21 am 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вс авг 30, 2015 9:47 pm
Сообщения: 375
МД: Ace 250 Nel Tornado
Стаж: с июля 2015
Borsss, Человек с МД, КорчмарЬ, kos21 - спасибо за отзывы! :beer: Для меня МД - это абсолютно не средство обогащения, это больше как познание истории. Вот нашел я эту винокурню и, можно сказать, что я ЕДИНСТВЕННЫЙ, кто знает где она в действительности находилась. Конечно, информация бесполезная, но чувствуешь себя каким-то особенным, чувствуешь свою значимость. Я, конечно сильно утрирую и преувеличиваю, но ведь приятно осознавать такие вещи, как не крути...
Общение с единомышленниками тем и важно, чтобы получать поддержку и знать, что ты не один такой любитель покопаться в прошлом.

Головная боль - это моя проблема. Ничего не могу с ней поделать, как ни стараюсь. Кстати, заказал на aliexpress десяток "крокодильчиков" для очистки монет электролизом - всего за 25 грн. Прийдут - буду пробовать очищать.

П.С. Извиняюсь за то, что мои сообщения то на русском, то на украинском языках. Эти языки для меня оба родных и одинаковы по восприятию, поэтому все зависит от настроения и обстановки, когда пишу сообщения.

Всем суперских находок!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Чт апр 28, 2016 9:03 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт окт 01, 2010 4:42 pm
Сообщения: 1393
Откуда: Хм
МД: Viking
Стаж: пристойний
Цікава історія, монети є - і це радує! :wink:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Пт апр 29, 2016 12:32 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вс авг 30, 2015 9:47 pm
Сообщения: 375
МД: Ace 250 Nel Tornado
Стаж: с июля 2015
Русич, дякую. Сподіваюсь, що продовжу цю історію. Не знаю коли, але сподіваюсь на це все ж. Було б цікаво знати, де зберігалися дані по винокурнях: роки заснування, роки роботи, закриття. Адже у мене є дані по російській імперії за 1887 рік і в них цієї винокурні вже немає. Але є інша, на місці якої зараз лісове господарство.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Пт апр 29, 2016 9:24 pm 
Не в сети

Зарегистрирован: Сб сен 19, 2015 4:14 pm
Сообщения: 108
МД: Mars Viking
Стаж: 1 год
Я уже говорил тебе Руслан интересно пишешь , находки есть поздравляю, да и ещё сам нашёл эту винокурню ). У меня тоже есть находки и монеты и крест и по войне за последние пару копов , никак не могу залить на форум )


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Находки Rulkiev'а
СообщениеДобавлено: Ср май 04, 2016 10:49 am 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вс авг 30, 2015 9:47 pm
Сообщения: 375
МД: Ace 250 Nel Tornado
Стаж: с июля 2015
Спасибо, Valeriiy. :beer: Давно с тобой не копали :) Наверное уже выберемся ближе к осени!!!
Надеюсь, на этих выходных удастся еще раз выбраться на винокурню, чтобы окончательно проверить это место. Все найденые имперские медяки (на которых удалось прочитать год) в диапазоне от 1818 до 1821 года, так что очень хотелось бы найти серебро тех годов. Маловероятно, но надежда, как говорится, пока что ещё жива. Также, странно, что 2 австрийских геллера (бронза), найденные на месте - начала 20-го века (вероятнее 1904 года). Откуда они там взялись???? Могу только предположить, что территория старой винокурни, после 50-60-х годов 19 века использовалась ещё несколько десятилетий под различные нужды, вплоть до начала 20-го века. Также есть вариант, что винокурня продолжала существовать, но из-за своих малых объемов производства нигде не фигурировала: ни в справочниках, ни на картах.
А свои находки тоже выкладывай, будет очень интересно посмотреть.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 166 ]  На страницу Пред.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron