Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
Друзья
ПоискПопулярные Новости
· 1: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 287997 раз)
· 2: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 177013 раз)
· 3: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 172700 раз)
· 4: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 161711 раз)
· 5: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 98118 раз)
· 6: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 76469 раз)
· 7: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 73659 раз)
· 8: Поисковые магниты (Прочтено: 61954 раз)
· 9: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 59441 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 57450 раз)
Грошові знаки та монети України
Грошові знаки та монети України


Название: Грошові знаки та монети України
Редактор-укладач Т. П. Мартиняк
Видавництво Колорит
Год издания 2005
Формат: PDF
Размер: 10 Мб

Тираж данного альбома всего 200 экземпляров

ВІД ВИДАВНИЦТВА
Icтторичні джерела, зокрема й археологічні матеріали, свідчать про те, що перші гроші у вигляді переважно мідних монет з'явилися у VIII ст. в Китаї, на межі VIII—VII ст. до н. є. — у стародавній державі Лідія на узбережжі Малої Азії, а дещо пізніше їх почав карбувати аргоський цар Фейдон на острові Егіна. Хоча є й інші версії.
До кінця VII — початку VI ст. до н. є. вже багато грецьких міст мали свої монети, на яких стояв державний штемпель, що підтверджував вагу і доброякісність металу.
Перший монетний двір у стародавньому Римі був встановлений і іа Капітали' при храмі богині Юпопи-Монети (<<наставниці>>). Отже металеві гроші, що карбувалися тут римлянами, називалися монетами. Вони виконували роль універсального еквівалента вартості різноманітних товарів, а тому ставали посередником між народами й державами. З розвитком торгівлі металеві гроші розповсюджувалися в Європі, Малій Азії, на Близькому Сході, в Північній Африці, на півострові Індостан, поступово перетворюючись із невеликих злитків срібла й золота на знайому всім округлу форму монети, на якій було викарбувано релігійні символи, атрибути державності, літери тощо.
Проходили століття, і з економічним зростанням виникла необхідність нового, більш зручного засобу здійснення мінових відносин: людство винаходило паперові гроші, в оформленні яких відображалися історія й доля народів.
Історичне минуле українського народу — це століття палкої боротьби за створення своєї незалежної держави. Перші карбовані монети Київської Русі, що виникли на межі X—XI ст., — красномовна пам'ятка розквіту давньоруської державності.
У подальшому вони отримали назву «златник» і «срібляник». У художньому оздобленні цих монет проглядався вплив візантійських металевих грошей. На них карбувалися портрети великих князів, славнозвісний тризуб — «знак Рюриковичів».
Перші золоті і срібляні монети князя Володимира Великого було знайдено у Києві в 1796 p., пізніше, у 1815 p., поблизу міста в селі Бориспіль. Ніжинський (1852 р.) та Київський (1876 р.) скарби склали основу давньоруських нумізматичних колекцій, що зберігаються у музеях Росії та України, деяких приватних зібраннях дотепер.
Як і її історична попередниця Київська Русь, незалежна Україна з 1995 р. Карбує свою монету. Перша ювілейна монета була присвячена 50-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Через два роки у Києві з ювілейної золотої 100-гривневої монети «Київський псалтир» почав діяти Монетний двір, сьогодні на базі сучасних технологій він, окрім грошей масового обігу, випускає пам'ятні та ювілейні монети.
З більшістю з них можна ознайомитися в першому розділі альбому.

Другий розділ видання присвячено паперовим грошам, перш за все — українським банкнотам, які були в обігу в період між відміною грошових знаків Російської імперії до введеї п ія єдиної валюти СРСР. У березі іі 1918 р. Товариство українських поступовців разом з іншими громадсько-політичними організаціями у Києві сформувало політичний центр — Центральну Раду, яка 7 (20) листопада своїм III Універсалом проголосила Українську Народну Республіку у складі Федеративної Росії.
9 (22) січня 1918 р. відбулося урочисте проголошення IV Універсалу, згідно з яким Україна ставала самостійною, ні від кого незалежною державою. Перший уряд молодої держави одним з актуальніших завдань визначав створені ія власі юї грошової системи. Було прийнято тимчасовий Закон про випуск державних кредитових білетів УНР у вигляді карбованців. Грошовій емісії приділяли багато уваги й наступні уряди Української держави гетьмана П. Скоропадського, а потім Директорії. У жорстокій боротьбі більшовики взяли владу у свої руки. 8 грудня 1920 р. між РСФРР та УРСР було підписано Союзний договір. Україна ще на довгі сімдесят років втратила суверенітет...
Акт проголошення незалежності України відкрив дорогу для запровадження в нашій молодій державі повноцінної національної валюти. Такою валютою мала стати, згідно з традиціями як доби Київської Русі, так і періоду визвольних змагань 1917-1920 pp., гривня.
У вересні 1996 р. згідно з Указом Президента України урядом і НБУ було проведено грошову реформу, що стало надзвичайною подією, яка свідчила про стабілізаційні процеси в економіці країни. В обіг уведено національну валют)'України - гривню та її соту частку — копійку (Код валюти літерний — UAH, код валюти цифровий — 980, скорочена назва — грн. Емісійний інститут — Національний банк України.) В. А. Ющенко, тоді голова правління НБУ, зазначав: Гривня надійно увійшла у житгя кожного громадянина України і є важливим стимулятором економічного і соціального розвитку.

Третій розділ Міські бони становить інтерес не тільки для харків'ян, які цікавляться історією свого 350-літнього міста. Так звані міські гроші, бони або цінні папери як платіжні засоби випускалися різними недержавними емітентами — установами й товариствами в періоди, коли країна відчувала грошовий голод. У Харкові такою діяльністю займалося близько 80 установ, тому й досить повна колекція їхніх грошей без перебільшення — унікальна, Видавництво висловлює подяку професору ХДАДМ В. І. Лесняку за допомогу у підготовці цього альбому із серії Українська колекція, галереї Академія, а також харківським колекціонерам В. Абросимову, І. Кіржнеру, С. Халатову, співробітникам Харківського історичного музею, Музею археології та етнографії Слобідської України ХНУ ім. В. Н. Каразіна за наданий ілюстративний матеріал, що став його основою.

ifolder.ru
depositfiles.com

Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

Мы в Facebook
 
Кладоискательство в Украине
Нас уже 999999 участников!!!
Присоединиться к группе
 
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама
загрузка...

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.