Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
Друзья
ПоискПопулярные Новости
· 1: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 248999 раз)
· 2: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 172538 раз)
· 3: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 155713 раз)
· 4: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 150452 раз)
· 5: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 95661 раз)
· 6: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 73093 раз)
· 7: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 70973 раз)
· 8: Поисковые магниты (Прочтено: 59577 раз)
· 9: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 56194 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 54876 раз)
Скарби НКВД. Що лежить у нашій землі


Фантастичні знахідки із скарбів різного часу можна побачити в Національному музеї історії України на виставці "Барвистий світ прикрас".

...Вони обрали місце під липкою на цвинтарі. Їх було шестеро. Копали могилу для сьомого. Вони - то звичайні лебединські бомжі. Коли з-під лопати посипалося золото, про сьомого на якийсь час забули.

Поділили на шістьох. Наступного ранку один пішов купувати самогонку. На золоту ніколаєвську десятирубльовку. Незабаром "загребли" всіх.

Саме так у 1996-му році у Лебедині Сумської області знайшли скарб, в якому знаходилося близькj 3 000 різних предметів із золота та срібла: персні, обручки, хрести, годинники, монети.

Монет, пізніших за 1921 рік, у скарбі не було. Отже, скарб той заховали саме у 20-х. А за якійсь час хтось з старожилів розповів його історію: два чекісти, експропріюючи експропрійоване, вирішили ті кілька кілограмів золота і срібла приховати від радянської держави.

Власне, один із них і сховав коштовності. І вирішив нічого напарнику не говорити. Той обурився і колегу пристрелив.

Доля вбивці достеменно не відома. А скарб пролежав у землі аж до повного розвалу тієї самої радянської держави.

Цю історію розповіла журналісту "Історичної Правди" Олександру Зінченку Марина Стрельник - завідувач сектором Національного Музею історії України та один із авторів виставки "Барвистий світ прикрас".

Але скарби НКВД - не єдині експонати виставки. Спроба показати історію ювелірного мистецтва перетворилася на відбиток усієї нашої історії, у всіх її мислимих проявах і барвах.


Залишки розбитого горщика, годинник, що зупинився десь у 1921-му, хрести і обручки. Цей натюрморт міг би символізувати час, що зупинився. І водночас вітчизняну історію, котра застигла у золоті, сріблі, міді, кістці і глині тих прикрасОбручки - символи людських доль. Їх, напевно, чекісти конфіскували у сотень людей.Однак виставка не присвячена спеціально коштовностям ЧК-ГПУ-НКВД. Тут представлені речі з різних регіонів і тисячолітьУ сусідній вітрині розсипані дукачі. У скарбі їх було майже півтисячі. Цей скарб - з села Каратиш на Київщині - був захований на початку 1930-х. Такий собі привіт з часів колективізаціїНа Полтавщині, в Лелюхівці знайшли років так на 250 старший скарб - 13 ґудзиків (оці кулясті штуки на фото) і трохи монет із коштовних металів. Майно ховали від якогось татарського набігу? Чи шляхта від козаків? Чи козаки від шляхти?Лунниці, зернені прикраси, шийні гривні, срібні браслети-наручі із казковими сюжетами, золоті рясни і колти з фантастичними птахами - то вітання Княжої добиВелике переселення народів залишило свій слід у вигляді такого собі косоокого Леніна десь так 4-7-го століть: "Віпною дорогою йдете, товариші гунни!"Такої життєстверджуючої форми підвіски були популярні у Криму на початку нашої ериПриблизно в той же час у теперішніх причорноморських степах радість їхніх мешканців викликали підвіски у вигляді коней - навряд чи треба пояснювати чомуСармати могли собі дозволити намиста з імпортного єгипетського фаянсу, агатів і халцедону.....а також сарматам подобалися масивні золоті персні. Все як теперНамиста - то взагалі, здається, найулюбленіша прикраса усіх часів та народів. Ці знайдено в Ольвії - грецькій колонії на Дніпрово-Бузькому лиманіЦим намистинкам з Ольвії - дві з половиною тисяч років. Пройде іще півтисячоліття, допоки народиться Христос!Найдавнішій з прикрас на виставці - 15 000 років. Цей браслет зробила людина Кам'яної доби - епохи настільки імлистої, що навіть історією назвати цей час язик не повертаєтьсяВиставка працює з 10:00 до 17:30. Національний музей історії України знаходиться у Києві, на вулиці Володимирській, 2


Источник: istpravda.com.ua

Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

Опрос
Ваш металлоискатель?

Garrett
Minelab
White's
АКА
Гроза
ДругойРезультаты

Ответов 19127
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама
загрузка...

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.